Neohodnotené

Dzama Rhum Cuvée Blanche Prestige 40% 0,7 l ( čistá fľaša )

Dzama Rhum Cuvée Blanche Prestige je z kategórie luxusných bielych rumov. Najprv Vás osloví vôňa citrusov, veľmi vábna, potom muškátový oriešok, vanilka, okvetné lístky ruží a pivonka. Okrúhly a sladký v ústach, kde nájdeme vyrovnané vône s vyrovnanou chuťou.

O značke Dzama

VIDZAR Company je rodinnou spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na výrobu rumu od roku 1982. Značka rumov Dzama je dnes lídrom kvality ako aj predaja na Madagaskare.

Tieto rumy sú vysoko oceňované, predovšetkým staré rumy a špeciálne vanilkový Vanilla Dzama rum, ktorý obsahuje prírodnú vanilku priamo z Madagaskaru, produkt, ktorý vám nevie nikto iný poskytnúť. Značka ponúka aj širšiu ponuku bielych a tmavých rumov.

Cukrová trstina, z ktorej sa vyrába jemný rum Dzama Rhum Ambré de Nosy Be Prestige pochádza z vlastných plantáži na malom ostrove Nosy Be. Rum zreje štyri roky.  V chuti sa spájajú aromatické tóny sladkastej vanilky, mäkké tóny karamelu, kokosu a vlašských orechov. Vo finiši cítiť jemnú chuť duba, kombinovanú s chuťou muškátových orieškov. Tento Rum získal zlatú medailu (2011 Rum XP Gold Award) ako najlepší vo svojej kategórii v súťaži konanej v Miami v apríli 2011 – Rum Festival renesancie. 

Výroba rumu

Základnou surovinou rumu je cukrová trstina a melasa. Melasa je sladká a lepkavá usadenina z rozdrvenej a zohriatej cukrovej trstiny, ktorá sa zberá tradične sekaním mačetami.

Čerstvé rastliny sa musia opracovať počas jedného dňa. Vzniknutý medziprodukt sa povarí a vznikne cukor a spomínaná melasa.

Druhý raz povarená melasa sa zmieša s vodou a kvasnicami. Dĺžka kvasenia závisí od druhu rumu, ktorý sa vyrába. Ľahké rumy kvasia najkratšie (približne jeden deň) a ťažké rumy najdlhšie (i mesiac).

Spôsob destilácie závisí najmä od kategórie rumu. Všetky rumy zrejú v drevených sudoch, čo dodáva predtým číremu destilátu neopakovateľne typické zafarbenie. V súčasnosti sa pravý rum vyrába vo všetkých krajinách, kde sa pestuje cukrová trstina – Madagaskar, Karibik, Španielsko, Brazília a podobne.

Skladom (1 ks)
Kód: 7511
€30,50 €43,57 / 1 l
Kategória: Rum

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: