Neohodnotené

Glenfiddich 18y 0,7l 40%

Aróma - sadové ovocie a korenisté jablká, príchuť krížaliek, kandizovanej kôry a citrusových plodov.

Chuť - je sladkastá a vyzretejšia, mäkká, uzavrená.

Záver - orechový, kvetinový náznak rašeliny.

Skladom (1 ks)
Kód: 96
€89,99 €128,56 / 1 l
Kategória: Whisky/Whiskey
Glenfiddich 18y 07l 40 TUba
Akcia

Glenfiddich je jeden z najstarších rodinných liehovarov s tradíciou až do 18. storočia

Zakladateľ Wiliam Grant vlastnými rukami vybudoval úspešný rodinný liehovar spolu s pridruženou výrobňou sudov. Pomenoval ho Glenfiddich, čo v gaelštine znamená "údolie jeleňov". Práve odtiaľ pochádza symbol jeleňa na každej fľaši. V devätnástom storočí fľaša získala svoj typický trojuholníkový tvar, ktorého autorom je vtedajší vplyvný dizajnér Hans Schleger.
 

Prírodná pramenitá voda z vysokohorského prameňa Robbie Dhu

Až do dnešných dní je proces výroby nemenný a úplne autentický. Liehovar používa stále rovnaké ingrediencie a rovnaký zdroj vody, ktorým je brilantne čistý vysokohorský prameň Robbie Dhu, ktorého prírodná pramenitá voda tisícročia preteká cez rašelinu a škótsku žulu. Vďaka tomu má svoje unikátne vlastnosti.
 

Kvalitná škótska whisky s dlhoročnou tradíciou

Sladový jačmeň, voda z prameňa Robbie Dhu, špecifický výrobný postup a zrenie osemnásť rokov v sudoch z amerického duba a jemného španielskeho dreva Oloroso dodáva tejto škótskej whisky jej jedinečné chuťové a aromatické vlastnosti. Každý jednotlivý súdok má svoje individuálne číslo a je mu venovaná patričná starostlivosť.
 

Nechajte sa zlákať výbornou chuťou a vôňou

Elegantná aróma jemného sladu, zrelého ovocného sadu, pečeného jablka a duba bude určite to prvé, čo vás zaujme. Hneď potom si vás získa chuť, ktorá kombinuje dubové tóny, sušené ovocie, sladké cukríky a decentný náznak orieškov.
 

Medzinárodné ocenenia

Škótska whisky Glenfiddich sa pýši zlatou medailou z medzinárodnej súťaže Interational Wine and Spirit Competition a zlatou medailou Scotch Whish Masters, ktoré získala v roku dvetisíc devätnásť. Nechajte sa aj vy zlákať skutočnou kvalitou.
 

Luxusný nápoj i hodnotný darček

Táto whisky je vhodná nielen ako odmena po náročnom dni, ale aj pre významné okamihy, na stretnutie s priateľmi, rovnako ako hodnotný darček pre niekoho, na kom vám záleží a viete, že kvalitnú whisky naozaj ocení. S Glenfiddich urobíte ten najlepší dojem za každých okolností.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: