Neohodnotené

HENNESSY VS 40% 0,7L

Aróma - s tónmi sladkého dreva a orechov.

Chuť -  je teplá a plná hroznových, citrusových a jablkových tónov spolu s príjemnými drevenými tónmi.

Záver - prináša teplé korenisté tóny s náznakom dreva a mandlí.

Skladom (1 ks)
Kód: 887
€38,99 €55,70 / 1 l
Kategória: Cognac
HENNESSY VS 40% 0,7L
Akcia

Koňak Hennessy Very Special vzniká zmiešaním 40 eaux-de-vie. Jeho farba je krásne jasná a zlatistá.

Silnému buketu dominujú dubové tóny, ktoré následne odznievajú a odhaľujú vôňu lieskových orieškov. V chuti je skombinovaná sladkosť červeného bobuľového ovocia s náznakom vanilky.

Jas Hennessy & Co., známejší viac ako Hennessy, je popredný svetový výrobca koňaku so sídlom v Cognac, Francúzsko. Túto spoločnosť vlastní koncern LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton. Momentálna ročná produkcia Hennessy je približne 50 miliónov fliaš predaných celosvetovo, čo je celkovo 40 percent svetovej výroby koňakov. Je v súčasnosti najväčším producentom koňaku na svete.

Koňak Hennessy založil v roku 1765 Ír Richard Hennessy, kapitán írskej brigády francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. Jeho prvé fľaše putovali do Írska a Veľkej Británie. O rok neskôr vyexpedoval vyše 150 tisíc fliaš koňaku Hennessy do francúzskych kolónii. Po smrti Richarda Hennessyho prebral podnik jeho syn Jacquet, a premenoval firmu na dnešný názov Jas Hennessy. V roku 1970 sa generálnym manažérom firmy stal Kilian Hennessy, piata priama generácia po zakladateľovi. V roku 1971 sa Hennessy zlúčilo s firmou na šampanské Moët & Chandon a vytvorili zoskúpenie Moët Hennessy.

V roku 1987 sa Moët Hennessy zlúčil s luxusnou odevnou firmou Louis Vuitton a vytvorili koncern LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton. Kilian Hennessy zostal vo firme až do roku 2010, keď zomrel vo veku 103 rokov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: