Neohodnotené

Johnnie Walker Blue Label 40% 0,70 L

Vôňa: Voňavá a výrazná. Tóny duba, ostrého korenia, sušeného ovocia a pečiva. Bobuľové ovocie, aníz, náznaky cédra a dotyk korenín a citrusu.

Chuť: Poddajná a vyvážená. Dobré karamelky a náznaky veľmi clivého dymu. Čokoláda, náznaky trávy a silný úder sladu.

Záver: Kvetinový, dubový, s dobrou dĺžkou, na oblaku dobre udržiavaného dymu horských oblastí. Sušené ovocie, korenie, med.

Celkový dojem: Jedna z najlepších luxusných zmesí, Blue Label, je legenda plným právom a aj naďalej bude.

Škótsko 

Skladom (1 ks)
Kód: 830
€229,99 €328,56 / 1 l
Kategória: Whisky/Whiskey
Johnnie Walker Blue Label 40% 0,70 L
Akcia

Whisky Johnnie Walker Blue Label je považovaná za najluxusnejšiu miešanú whisky na svete. Je miešaná z až šesťdesiatročnej sladovej a obilnej whisky. Jej unikátna vyzretosť, plná stavba a hodvábna, rašelinová chuť uspokojí aj toho najnáročnejšieho znalca. Množstvo produkovaných fliaš je obmedzené. Každá z týchto fliaš má svoje originálne číslo. Balia sa do luxusnej darčekovej kazety.

História 

John Walker sa narodil 25. júla 1805. Jeho otec farmár, zomrel v roku 1819 a rodina farmu predala. Ich správcovia investovali výťažok 417 libier do talianskeho skladu, potravín a obchodu s vínom a liehovinami na High Street v Kilmarnock v škótskom Ayrshire . Walker riadil segment potravín, vína a liehovín ako tínedžer v roku 1820. Zákon o spotrebných daniach z roku 1823 uvoľnil prísne zákony o destilácii whisky a o značnú sumu znížil extrémne vysoké dane z destilácie a predaja whisky. Do roku 1825 predával Walker, liehoviny vrátane rumu, brandy, ginu a whisky.

V krátkom poradí prešiel na obchodovanie hlavne s whisky. Pretože miešanie obilných a sladových whisky bolo stále zakázané, predával tak zmiešané sladové whisky, ako aj obilné whisky. Predávali sa ako whisky na objednávku, miešali sa podľa konkrétnych požiadaviek zákazníkov, pretože nemal žiadnu vlastnú značku. Svoje meno začal na etiketách používať po rokoch, keď predával zmiešaný slad ako Walker's Kilmarnock Whisky . John Walker zomrel v roku 1857.

Alexander Walker , syn Johna Walkera , zdedil podnik po smrti svojho otca.

Značka sa stala populárnou, ale po Walkerovej smrti to bol jeho syn Alexander „Alec“ Walker a vnuk Alexander Walker II., Ktorí sa vo veľkej miere zaslúžili o to, aby sa whisky stala obľúbenou značkou. Zákon o liehovinách z roku 1860 legalizoval miešanie obilných whisky so sladovými a zaviedol modernú dobu miešanej škótskej whisky. Zmiešaná škótska whisky, ľahšieho a sladšieho charakteru, bola prístupnejšia a oveľa lepšie predajná širšiemu publiku. Andrew Usher z Edinburghu ako prvý vyrobil miešanú whisky, ale Walkers ju v pravý čas nasledovali.

Alexander Walker predstavil typickú hranatú fľašu značky v roku 1860. To znamenalo viac fliaš zapadajúcich do rovnakého priestoru a menej rozbitých fliaš. Druhou identifikačnou charakteristikou fľaše Johnnie Walker bola - a stále je - etiketa, ktorá sa od tohto roku aplikuje v uhle 24 stupňov nahor zľava doprava a umožňuje zväčšiť a zviditeľniť text. [8] [3] Toto tiež umožnilo spotrebiteľom identifikovať ho na diaľku. Jedným z hlavných faktorov v jeho prospech bol príchod železnice do Kilmarnocku, ktorá prepravovala tovar k obchodným lodiam cestujúcim po svete. Vďaka obchodnej bystrosti Aleca dosiahol predaj Walker's Kilmarnock do roku 1862 ročne 450 000 litrov (100 000 galónov).

V roku 1865 vytvoril Alec prvú komerčnú zmes Johnnieho Walkera a nazval ju Old Highland Whisky , predtým ako ju v roku 1867 zaregistroval.

Podľa Johna Walkera predstavoval predaj whisky osem percent z príjmu firmy; v čase, keď bol Alexander pripravený preniesť spoločnosť na svojich vlastných synov, sa toto číslo zvýšilo na 90 až 95 percent.

V roku 1893 Walkers kúpili liehovar Cardhu, aby posilnili zásoby jednej z kľúčových sladových whisky Johnnie Walker blends. Týmto krokom sa z trhu dostal jednosladový slad Cardhu a stala sa z neho výhradná rezervácia Walkers. Produkcia spoločnosti Cardhu sa mala stať srdcom whisky Old Highland a po rebrandingu v roku 1909 sa stal hlavným jednosladovým výrobkom Johnnie Walker Red and Black Labels.

V rokoch 1906 až 1909 rozšírili Johnovi vnuci George a Alexander II. Linku a na trhu mali tri zmiešané whisky, Old Highland vo veku 5 rokov, Special Old Highland vo veku 9 rokov a Extra Special Old Highland vo veku 12 rokov. Tieto tri značky mali štandardné štítky Johnnie Walker, jediný rozdiel bol v ich farbách: bielej, červenej a čiernej. Na verejnosti sa bežne označovali farbami ich štítkov. V roku 1909, ako súčasť rebranding, ktorý bol predstavený na kráčajúci muž, maskot používané až do súčasnosti, ktorý bol vytvorený karikaturista Tom Browne , [13]spoločnosť pretransformovala svoje zmesi na spoločné názvy farieb. The Old Highland bol premenovaný na Johnnie Walker White Label ,  a robil 6 rokov staré, Old Highland sa stal Johnnie Walker Red Label na 10 rokov, a Extra Special Old Highland bol premenovaný na Johnnie Walker Black Label , zvyšných 12 rokov .

Walker, ktorý zacítil príležitosť rozšíriť rozsah a rozmanitosť svojich značiek, získal záujmy v Coleburn Distillery v roku 1915, rýchlo za ním nasledovali spoločnosti Clynelish Distillery Co. a Dailuaine-Talisker Co. v roku 1916. Týmto sa zabezpečil stály jednosladovej whisky z liehovarov Cardhu , Coleburn, Clynelish , Talisker a Dailuaine . V roku 1923 kúpil Walker na podporu svojej stratégie liehovar Mortlach . Väčšina ich produkcie bola použitá v zmesiach Johnnie Walker, ktorých rastúca popularita si vyžadovala čoraz väčšie objemy jednosladových sladov.

Johnnie Walker White bol počas prvej svetovej vojny vypustený . V roku 1932 Alexander II pridal k linke Johnnie Walker Swing , názov pochádzajúci z neobvyklého tvaru fľaše, ktorý mu umožňoval hojdať sa tam a späť.

Spoločnosť sa pripojila k spoločnosti Distillers Company v roku 1925. Spoločnosť Distillers Company získala spoločnosť Guinness v roku 1986 a spoločnosť Guinness sa spojila s Grand Metropolitan a vznikla spoločnosť Diageo v roku 1997. V tom roku bol uvedený na trh zmiešaný slad Johnnie Walker Pure Malt, premenovaný na Johnnie Walker Green Label. v roku 2004.

V júli 2009, súčasní majitelia tejto značky, Diageo, rozhodla ukončiť všetky operácie v Kilmarnock do roku 2012. To sa stretolo s nevôľou od miestnych ľudí, miestnych politikov a potom- prvého ministra Škótska , Alex Salmond . Napriek petíciám, verejným kampaniam a rozsiahlemu pochodu okolo Kilmarnocku Diageo pokračovalo v uzavretí.  Závod Johnnie Walker v Kilmarnocku zatvoril svoje brány v marci 2012 a budovy boli následne o rok neskôr zbúrané.

V júli 2020 spoločnosť Johnnie Walker oznámila plány na vydanie novej ekologickej papierovej fľaše, ktorá má byť uvedená na trh začiatkom roku 2021.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: