Neohodnotené

Lagavulin 16 ročná 0,7l 43%

Aróma: fenol, jód, sladké korenie, sherry, krémová vanilka.

Chuť: bohatá a dobre vyvážená. Koncentrovaný slad je dobre vyvážený so sherry a ovocnou sladkosťou. Silné tóny rašeliny a dubového dreva.

Záver: dlhý, korenistý so sladkosťou fíg, ďatlí a vanilky. Silne rašelinový.

Škótsko 

Skladom (3 ks)
Kód: 674
€119,99 €171,41 / 1 l
Kategória: Whisky/Whiskey
Lagavulin 16 ročná 0,7l 43%
Akcia

Škótska single malt whisky z regiónu Islay sa vyznačuje masívnym rašelinovým dymom, ktorý je typický práve pre túto časť krajiny. Lagavulin 16 ročný ponúka bohatú chuť a suchosť so skutočne zaujímavým nádychom. Lagavulin je jedna z najfenolovejších whisky z Islay.

Liehovar Lagavulin je liehovar so sladovou whisky v dedine Lagavulin na juhu ostrova Islay v Škótsku Destiluje whisky, ktorá je predurčená stať sa jednosladovou škótskou whisky Islay .

Lagavulin vlastní Diageo . Predtým sa uvádzal na trh pod sortimentom single malt Classic Malts , ktorý dnes už neexistuje .

Štandardné plnenie do fliaš po 16-ročnom zrení, fľašované na 43% ABV. Fľašujú tiež destilátorskú edíciu dokončenú v sudoch Pedra Ximéneza Sherryho . Popri nich pravidelne vydávajú 12-ročnú verziu pre sudovú silu a rôzne staršie a vzácnejšie výrazy.

Meno Lagavulin je anglicisation z MAS A'Mhuilinn , na škótsky gaelský pre dutý mlyna .

Liehovar Lagavulin sa oficiálne datuje od roku 1816, keď John Johnston a Archibald Campbell Brooks na tomto mieste postavili dva liehovary. Jedným z nich sa stal Lagavulin, ktorý sa zmocnil druhého - ktorý z nich nie je presne známy. Záznamy ukazujú nelegálnu destiláciu v najmenej desiatich nelegálnych liehovaroch na mieste už v roku 1742. V 19. storočí došlo k niekoľkým právnym bitkám s ich susedom Laphroaigom , ktorý sa uskutočnil po tom, čo si liehovar Laphroaig prenajal po liehovare v Lagavulíne Peter Mackie . Hovorí sa, že Mackie sa pokúsil kopírovať Laphroaigov štýl. Pretože voda a rašelina v priestoroch Lagavulinu boli iné ako v Laphroaigoch, výsledok sa nezhodoval. V rovnomennej dedine sa nachádza liehovar Lagavulin.

Lagavulin je známy pre použitie svojho producenta pomalej rýchlosti destilácie a hruškovitého tvaru hrnca destilačných zariadeniach . Dve umývacie stojany majú objem 11 000 litrov a dve destilačné destiláty po 12 500 litrov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: