Neohodnotené

Matusalem Gran Reserva 23y 0,7 l 40%

Farba: Bohatá zlatá až jantárová

Aróma: Vanilka, karamel, slivky, melasa

Chuť: Zamatovo hladká, komplexná, vanilka, karamel, melasa, dubové drevo, bez príznaku surového alkoholu

Záver: Suchý, dlhotrvajúci, charakteristické chute zotrvávajú na stredu jazyka

Skladom (1 ks)
Kód: 381
€61 –2 % €59,99 €85,70 / 1 l
Kategória: Rum
Matusalem Gran Reserva 23 y.o. GB
Akcia
€61 –2 %

Tento ultra-prémiový rum, ktorý uspokojí nároky aj tých najsofistikovanejších a najnáročnejších znalcov rumov. Hlbokú zlatú farbu doplňuje unikátna chuť a nezameniteľný charakter. Pri popise kvalít tohto rumu sa ťažko vyhnete slovu sofistikovAñosť, ktorá je prítomná v jeho chuti, aróme i závere. Gran Reserva 23 je v súčasnosti najväčším úspechom v rodine Matusalem.

  • Zrenie: Proces zrenia a blendovania je založený na tzv. Solera metóde, ktorá bola pôvodne vyvinutá pre výrobu sherry a Brandy de Jerez a spočíva v použití niekoľko vsrtvových sústav sudov, kde úplne hore je najmladší rum a úplne dole (odtiaľ solera) rum najstarší. Po odčerpaní výrobku zo spodnej časti systému sa postupne dopĺňajú pálenky do a z vrstiev vyšších. Uplatnenie tohto spôsobu pri výrobe rumu Matusalem je svojím spôsobom unikátny a zaisťuje dokonalé miešanie rumov rôzneho veku. Jej použitie vedie k výnimočne jemnému destilátu.
  • História:Matusalem & Company bola založená na Kube v r. 1872 s cieľom vyrábať rum tej najlepšej kvality a najjemnejšie chuti na svete. Matusalem využíva unikátny proces stárnutia rumov, ktorý je založený na tzv. Solera metóde, pôvodne vyvinuté pre výrobu sherry, brandy a koňaku. Matusalem Solera metóda (unikátne miešanie rumov s odlišným vekom) bola adaptovaná na výrobu rumu a je vďaka nej získavaný rum výnimočne jemný. Do 60. rokov 20. stor. sa vyrábal na Kube (v tejto dobe mu patrilo 50% kubánskeho trhu s rumom), následne konfiškovaných Castrovým režimom. V súčasnej dobe sa vyrába v Dominikánskej republike podľa originálnej kubánskej receptúry.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: