Neohodnotené

Mozart tmavý čokoládový likér 0,7 l 17%

V roku 2005 začala pomerne neznáma spoločnosť C. King GmbH v rakúskom Salzburgu vyrábať bohatý a sofistikovaný likér z tmavej čokolády Mozart . Už v roku 1991 si spoločnosť zabezpečila práva na ochrannú známku na meno Mozart. Hoci spoločnosť v roku 2011 kúpila japonská skupina Suntory so sídlom v Tokiu, zosnulá značka Mozart je stále populárna!

Rodina Kingovcov sa viac ako 150 rokov zameriavala na výrobu dokonalého čokoládového likéru, a preto niet divu, že sa im podarilo uviesť do života nové voňavé a očarujúce dielo Mozartovho likéru z tmavej čokolády. 

Na výrobu tohto lahodného čokoládového likéru sa používa lahodná zmes kakaových bôbov Forastero a Trinitario, ktoré sa pestujú v západnej Afrike. Okrem toho sú použité aj pravé bourbonské vanilkové struky z ostrovného štátu Madagaskar, ktoré dodávajú tomuto likéru nielen zvláštnu sladkosť, ale zároveň robia tento likér mimoriadne jedinečným a lahodným. 

Tento vynikajúci Mozartov likér z tmavej čokolády je založený na destiláte z cukrovej repy, kakaového macerátu, vanilke a krémovom karameli, a preto je skutočným pôžitkom pre čuchové a chuťové zmysly. 

Dva rôzne druhy kakaa a bourbonské vanilkové bôby sa macerujú viac ako mesiac v jemnom cukrovom destiláte. Mozartov likér tu dostáva svoje aromatické a neuveriteľne jemné zvuky tmavej čokolády. Okrem toho časť kakaového macerátu zreje dlhšie ako dva roky v špeciálnych drevených sudoch. Tento vyzretý destilát úplne završuje tento Mozartov likér z tmavej čokolády. 

Heslo liehovaru nie je bezdôvodné: dlhé macerovanie namiesto konšovania. 

Zdá sa, že King family svoje remeslo ďalej rozvinul k dokonalosti. Sú pevne presvedčení, že pre výrobu prémiového čokoládového likéru je rozhodujúci niekoľkomesačný studený extrakt chutí. 

Vychutnajte si chuťový vnem čistý, na ľade, v káve, v lahodnom kokteile a je tiež ideálnym doplnkom k dezertom.
Vyskúšajte Mozartov likér z tmavej čokolády v Chocolate Martini. Do šejkra pridajte 30 ml Silver Tequily, 15 ml likéru Mozart z tmavej čokolády, 15 ml Triple Sec a 10 ml čerstvej limetkovej šťavy. Pretrepte a potom nalejte do koktailového pohára a užívajte si!

Záver likéru Mozart z tmavej čokolády:

Celkovo je tento lahodný Mozartov likér z tmavej čokolády stelesnením jemnej a veľmi aromatickej prémiovej liehoviny, ktorá je vhodná najmä ku káve a koláčom.

Chuť pravého kakaa a vanilkových bôbov sa nedá poraziť. Tento ušľachtilý čokoládový likér je určite jedným z najlepších, čo trh ponúka, v domácom bare nesmie chýbať a je tiež vítaným darčekom pre všetky príležitosti.

Skladom (1 ks)
Kód: 7631
€17,50 €25 / 1 l
Kategória: Likér

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: