Octomore Edition 07.1 59,5% 0,7 l
FARBA
Letné slnko doliehajúce na pláže škótskeho súostrovia Hebridy.
VÔŇA
Spočiatku zaujmú tóny karamelu, citrónovej kôry a náznaky vône fajkového tabaku. Pomaly sa preráža dymová vôňa nasledovaná vanilkou, mätou a mandľami. Symfónia, ktorú je potrebné zažiť.
CHUŤ V SKRATKE
Jemnosť, sladkosť a dym. Vplyv amerického duba je v perfektnom súlade s chuťami ovocia, vanilky, medu a citrusov. Po odznení dubovej sladkosti sa do popredia dostáva stabilná dymová chuť, ktorá rastie a znie cez všetko ostatné.
Kategória: | Whisky/Whiskey |
---|
Škótska whisky z regiónu Islay, ktorá je vyrobená zo škótskeho jačmeňa. Ide o single malt whisky, ktoré zreje v sudoch z Amerického duba. Ak ste milovníkmi silne dymovej chuti, prídete si na svoje - Octomore Edition 07.1 / 208 ppm má povesť tej najdymovejšej whisky sveta.
HIstória
BRUICHLADDICH
Bruichladdich postavili v roku 1881 bratia Harveyovci - William (32), John (31) a Robert (23) - na brehu jazera Loch Indaal , na pobreží Rinns of Islay , najzápadnejšej časti ostrova. Harveysovci boli dynastickí členovia whisky, ktorí od roku 1770 vlastnili dva liehovary v Glasgowe. Na základe dedičstva spojili traja bratia svoj talent a postavili tretí liehovar - Bruichladdich - navrhnutý Johnom, skonštruovaný Robertom a financovaný Williamom a ďalšími členmi rodiny. . V tom čase bol liehovar najmodernejším dizajnom na rozdiel od Islayových starších liehovarov, ktoré sa vyvíjali zo starých hospodárskych budov. Bola postavená z kameňa z morského brehu a má veľmi efektívne usporiadanie postavené okolo veľkého a priestranného nádvoria.
Jedinečne vysoké destiláty s úzkym hrdlom boli vybrané tak, aby produkovali veľmi čistého a originálneho ducha, ktorý je opakom štýlov vyrábaných staršími farmárskymi pálenicami. Bruichladdich viedol William Harvey po hádke so svojimi bratmi ešte predtým, ako bola pálenica dokonca dokončená, až do požiaru v roku 1934 a jeho smrti v roku 1936. Počas nasledujúcich štyridsiatich rokov následne následkom podnikových prevzatí niekoľkokrát zmenil majiteľa. a racionalizácia priemyselného odvetvia, pričom sa úzko predchádzalo zatvoreniu až do roku 1994, keď bolo zatvorené ako „nadbytočné k požiadavkám“.
Liehovar bol následne kúpený skupinou súkromných investorov pod vedením Marka Reyniera z Murray McDavid 19. decembra 2000. Jim McEwan, ktorý pracoval v liehovare Bowmore Distillery od svojich 15 rokov, bol najatý ako hlavný destilátor a produkčný riaditeľ. V období od januára do mája 2001 bola celá pálenica demontovaná a znovu namontovaná so zachovaným pôvodným viktoriánskym dekorom a vybavením. Po úniku z modernizácie sa väčšina pôvodných strojov značky Harvey používa dodnes. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne počítače, pričom všetky procesy riadi skupina skúsených remeselníkov, ktorí odovzdávajú informácie ústne a do značnej miery merajú pokrok pomocou mierok a jednoduchých flotačných zariadení.
23. júla 2012 bolo oznámené, že Rémy Cointreau dosiahol dohodu s Bruichladdich o kúpe liehovaru za sumu 58 miliónov GBP.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.