Neohodnotené

Octomore Edition 07.1 59,5% 0,7 l

FARBA

Letné slnko doliehajúce na pláže škótskeho súostrovia Hebridy.

VÔŇA

Spočiatku zaujmú tóny karamelu, citrónovej kôry a náznaky vône fajkového tabaku. Pomaly sa preráža dymová vôňa nasledovaná vanilkou, mätou a mandľami. Symfónia, ktorú je potrebné zažiť.

CHUŤ V SKRATKE

Jemnosť, sladkosť a dym. Vplyv amerického duba je v perfektnom súlade s chuťami ovocia, vanilky, medu a citrusov. Po odznení dubovej sladkosti sa do popredia dostáva stabilná dymová chuť, ktorá rastie a znie cez všetko ostatné.

Skladom (1 ks)
Kód: 686
€150 –7 % €139,90 €199,86 / 1 l
Kategória: Whisky/Whiskey
bruichladdich octomore edition 071 07l gb
Akcia
€150 –7 %

Škótska whisky z regiónu Islay, ktorá je vyrobená zo škótskeho jačmeňa. Ide o single malt whisky, ktoré zreje v sudoch z Amerického duba. Ak ste milovníkmi silne dymovej chuti, prídete si na svoje - Octomore Edition 07.1 / 208 ppm má povesť tej najdymovejšej whisky sveta.

 

HIstória 

BRUICHLADDICH

Bruichladdich postavili v roku 1881 bratia Harveyovci - William (32), John (31) a Robert (23) - na brehu jazera Loch Indaal , na pobreží Rinns of Islay , najzápadnejšej časti ostrova. Harveysovci boli dynastickí členovia whisky, ktorí od roku 1770 vlastnili dva liehovary v Glasgowe. Na základe dedičstva spojili traja bratia svoj talent a postavili tretí liehovar - Bruichladdich - navrhnutý Johnom, skonštruovaný Robertom a financovaný Williamom a ďalšími členmi rodiny. . V tom čase bol liehovar najmodernejším dizajnom na rozdiel od Islayových starších liehovarov, ktoré sa vyvíjali zo starých hospodárskych budov. Bola postavená z kameňa z morského brehu a má veľmi efektívne usporiadanie postavené okolo veľkého a priestranného nádvoria.

Jedinečne vysoké destiláty s úzkym hrdlom boli vybrané tak, aby produkovali veľmi čistého a originálneho ducha, ktorý je opakom štýlov vyrábaných staršími farmárskymi pálenicami. Bruichladdich viedol William Harvey po hádke so svojimi bratmi ešte predtým, ako bola pálenica dokonca dokončená, až do požiaru v roku 1934 a jeho smrti v roku 1936. Počas nasledujúcich štyridsiatich rokov následne následkom podnikových prevzatí niekoľkokrát zmenil majiteľa. a racionalizácia priemyselného odvetvia, pričom sa úzko predchádzalo zatvoreniu až do roku 1994, keď bolo zatvorené ako „nadbytočné k požiadavkám“.

Liehovar bol následne kúpený skupinou súkromných investorov pod vedením Marka Reyniera z Murray McDavid 19. decembra 2000. Jim McEwan, ktorý pracoval v liehovare Bowmore Distillery od svojich 15 rokov, bol najatý ako hlavný destilátor a produkčný riaditeľ. V období od januára do mája 2001 bola celá pálenica demontovaná a znovu namontovaná so zachovaným pôvodným viktoriánskym dekorom a vybavením. Po úniku z modernizácie sa väčšina pôvodných strojov značky Harvey používa dodnes. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne počítače, pričom všetky procesy riadi skupina skúsených remeselníkov, ktorí odovzdávajú informácie ústne a do značnej miery merajú pokrok pomocou mierok a jednoduchých flotačných zariadení.

23. júla 2012 bolo oznámené, že Rémy Cointreau dosiahol dohodu s Bruichladdich o kúpe liehovaru za sumu 58 miliónov GBP.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie