Neohodnotené

Schieferblume Riesling 2020 0,75l

íno vyrába Rita & Rudolf Trossen

Trossenove ryňáky sú tvárou nemeckej ikony ktorá nie je úplne bežná. Áno sú iné, no jedným dychom musíme dodať že sú skvelé. Hĺbka ich charakteru a výrazu je skutočne úžasná.

Skladom (1 ks)
Kód: 8186
€21,50 €28,67 / 1 l
Kategória: Víno

ZLOŽENIE

100% Riesling
Schieferblume v preklade “Kvetina bridlice“ je kombináciou štyroch vinohradov vedených v biodynamickom režime, dominuje vinohrad Langfuhr, Podklad je tvorený sivou a modrou bridlicou, vek 37 až 60 rokov. Spontánna fermentácia, vinifikácia nerez, pred plnením ľahká filtrácia a minimálnym pridaním síry, celkový obsah sa pohybuje na úrovni 40 mg/l. Víno produkované bez použitia selektovaných kvaseniek, enzýmov a iných prídavných látok.

Podklad vinohradov, šedá a modrá bridlica sa slnkom rýchlo rozohrieva, uchováva denné teplo a počas noci ho pomaly vyžaruje. Je to jeden z najväčších "pokladov" oblasti Mosel. Zároveň na kamenistých svahoch nestojí voda. Aby vynič prenikol k vode, musí vyvinúť veľké úsilie a preniknúť koreňmi hlboko do kamenných štrbín. Tým hrozno získava svoju typickú mineralitu a eleganciu.

CHARAKTERISTIKA

Jemnejší odteň žltastej farby. Čistá priama elegantná vôňa sa nesie v dominancii citrusov, broskyne, zeleného jablka, bielych kvetov a minerálov. Na daný objem alkoholu príjemný objem v ústach, sviežosť a šťavnatosť zvýrazňuje parádna kyselinka. Na jazyku suché, citrusy, mineralita. Výborný naturálny Riesling na každý deň s minimom síry, umiernenou výškou alkoholu a skvelou piteľnosťou!

PÁROVANIE VÍNA S JEDLOM

Pokiaľ si ho chcete užiť s jedlom, vychlaďte si fľašu približne na 9 až 10°C. Radšej trochu viac, v pohári sa Vám za chvíľu i tak mierne oteplí. Víno disponuje mimoriadnou všestrannosťou pri snúbení s jedlom. Táto suchá varianta sa skvele páruje s plodmi mora, bielymi rybami, so sushi ako i so zeleninovými predjedlami a šalátmi.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: