Neohodnotené

Teeling Single Malt, 46 %, 0.7 l

Teeling Single Malt, 46 %, 0.7 l (04/2020)

Táto single malt whisky vzniká starostlivým miešaním whiskey zrejúcej v 5 rôznych vinných sudoch – po sherry, portskom, madeire, Rulandskom bielom a Cabernet Sauvignon. Takýto proces je pri výrobe írskej whisky jedinečný. Whisky je fľašovaná pri 46% bez použitia studenej filtrácie.

Ír John Teeling, ktorý študoval v sedemdesiatych rokoch na Harvarde, videl príležitosť v navrátení nezávislosti irskej whisky a v opätovnom predstavení rašelinnej írskej whisky. V tej dobre bol v Írsku monopol na výrobu všetkých írskych whisky a John snil o znovuotvorení nezávislej destilérie situovanej na pobreží poloostrova Cooley. Projekt začal rýchlo priťahovať ďalších dynamických podnikateľov, ako boli Willie McCerter, ktorý vlastnil časť starej destilérie Watt, Paul Power a Lee Mallaghan, predchádzajúci majitelia destilérie Locke. Cooley Destillery začala zaujímať viac ako 300 akcionárov, ktorí podporovali destilériu do veľkej miery od samotného začiatku. John Teeling chcel oživiť staré značky, ktoré dali írskej whisky meno, ako boli The Tyrconnell z Andrew A. Watt destilérie a Locke’s destilérie Johna Locka v Kolbeggane, ktorá bola založená v roku 1757 a je najstaršou licencovanou destilériou na svete.

V aróme cítiť broskyňe, sušeného ovocie a slad.

Vďaka špeciálnemu procesu výroby má whisky Teeling single small unikátnu chuť, ktorá je vyváženou kombináciou tónou sušeného ovocia, citrusov, vanilky, korenia a klinčekov.

V dlhom závere sa vynikajúco doplňuje nasladlosť so suchosťou dreva.

1 ročná Whisky 2020

Skladom (1 ks)
Kód: 6167
€44,50 €63,57 / 1 l
Kategória: Whisky/Whiskey
22838 1 teeling single malt 46 0 7 l gift alko90 sk
Akcia

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: