Neohodnotené

Tomatin Legacy 0,7l 43%

Farba: žlté zlato

Vôňa : priebojná vanilka s ananásom. Náznak pomarančových a piškótových krémov , zelené jablká a pečivo.

Chuť: najskôr krémová, potom vanilková a potom s príchuťou mladého liehu, karamelu, citrónov a bieleho korenia.

Skladom (1 ks)
Kód: 902
€29,99 –10 % €26,90 €38,43 / 1 l
Kategória: Whisky/Whiskey
Tomatin Legacy 0,7l 43%
Akcia
€29,99 –10 %

Počiatky výroby whisky v Tomatine je ťažké presne určiť - formálna pálenica, ktorá funguje dnes, bola založená v roku 1897, je však dôvod domnievať sa, že výroba whisky, aj keď nelegálna, je dôležitou súčasťou života v oblasti okolo Tomatinu od roku 1700.

Samotný názov dáva nahliadnuť do tejto tajnej minulosti: „Tomatin“ sa prekladá do „vrch Juniper Bush“, pretože borievkové drevo pri horení nevydáva žiadny dym a už dlho ho obľúbili nelegálni liehovarníci, ktorí musia svoju prax tajiť. V súčastnej pálenici  ešte stále zostáva budova známa pod menom „The Old Laird's House“ a predpokladá sa, že práve na tomto mieste by sa zastavili pastieri, ktorý brali svoj dobytok zo severu Škótska na centrálne trhy aby si naplnili vaky nelegálnou whisky.

Avšak až v roku 1897, na vrchole viktoriánskeho rozmachu, sa traja muži, John MacDougall, John MacLeish a Alexander Allan, spolu s hŕstkou investorov rozhodli otvoriť na mieste formálnu pálenicu a založiť okres Tomatin Spey. Distillery Ltd.

Zvolené miesto mohlo byť inšpirované históriou nezákonnej destilácie na mieste, napriek veľmi izolovanej polohe (Tomatin je nad východnou hranou pohoria Monadhliath viac ako 1 000 stôp nad morom) išlo tiež o veľmi praktické miesto; vedľa novootvorenej železničnej trate, neďaleko od trhu - leží niečo vyše 18 míľ južne od Inverness - a na Alt na Frith (čo znamená „voľné horenie“), ktoré poskytovalo dokonalý zdroj mäkkej vody na Vysočine.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: